...Kui päris täpne olla, siis päev varem sellest kaheksast kuust. Ma lubasin teele asudes enda sotsiaalmeedia sõpruskonnale, et hakkan hoolega blogi pidama. See oli väga ennatlik ja optimistlik lubadus, millest sain aru juba esimestel teeloleku päevadel. Kogu jõud ja mõte ja energia kulus teelolekule. Ning see oligi kõige olulisem. Samuti kulus aeg iseendaga kontaktis olemisele või siis teiste rännakul olijatega suhtlemisele (nii palju või vähe, kui seda seal ka oli). Nii lihtne oligi. Tundsin, et ma soovinn võimalikult palju "kohal olla" ja väljapoole jagamine võtab minult midagi ära.
Ainukesed, kes minu rännakust pidevalt infot said, oli oma pere - mees, lapsed, ema, ja vennad. See oli ka maksimum, mida suutsin või soovisin teha. Taaskord seesama tunne - tulin siia selleks, et näha ennast, oma elu ning tegemisi, ja kogu maailma distantsilt. Seda sain!
Nüüd aga, kaheksa kuud hiljem, on mul siiski soov midagigi jagada oma ettevõtmisest. Ja lisamärkusena olgu öeldud neile, kes ei kannata edasi lugeda, et jah, ma tegin selle ära! 28 päevaga, alustades reedel, 16. septembril ja lõpetades reedel, 14. oktoobril. Seljakotiga. Narides magades. Suure kuhja elamustega, enese ületamistega, vahel pisaratega, sageli naeruga - naeruga kas iseenda sees või koos uute tuttavatega üle kogu maailma, suurepärase selginemise ja energiaga tagasi koju oma pere juurde.
Ja veel üks oluline asi - minu "reisi" pildid, õigemini minu rännaku pildid ärgitasid mu abikaasat seesama rännak läbi teha, küll 320-km pikkune (12 päeva), aga siiski. Tegime niisiis Camino Primitivo aprillis ära. Ja saime erilised kahekesi rändamise elamused!
Alles nädalapäevad tagasi küsis minult üks väga hea tuttav Kristel, et kas ma selle enda rännaku jätsin pooleli, sest ma ei postitanud midagi. Ja nii on eelmisel aastalgi minult sama küsitud.
Seetõttu istungi arvuti taga, et oma blogindamise ja jagamise tunnet veidi rahuldada, et veel nii mõnegi küsimused saaksid vastused.
Pidasin kogu rännaku ajal päevikut. Pean alati oma reisidel, ja koduski olles, päevikut. Ma pole veel kindel, kas lisan blogisse kõik oma päeviku jutud, ju siis pole ma veel nii avatud, ent suures osas jagan siiski. Ma loodan, et nii mõnelgi tekib huvi minna Camino de Santiagole, või siis soovitan neile, kes veidi kahtlevad.
"Caminosid" on oma kümmekond rada - erinevate marsruutide, pikkuste ja raskusastmetega. Saad olla rajal kas 5, 7, 10, 15, 30, 40 päeva...Rajad on märgistatud väga hästi. Teejuhti ja seljakoti vedamise teenust ei soovita "osta", sest siis sa ei ole tõeline rändur ehk siis tõeline peregrino või peregrina (hisp k mees- või naissoost palverändur).
Kui küsite mõttes, kas selleks peab olema treenitud ja nn sportlane, siis vastan, et kes lähevad sinna suuri sportlikke saavutusi taga otsima, pole camino kindlasti parim otsus.
Treenima aga peaks enne matkamist-kõndimist koos vastavate jalanõudega (kindlasti matkaks mõeldud jalanõud) ja kehale sobiva seljakotiga (arvestades pikkust, selga), lisades seljakotti 10% enda kehakaalust raskust. Pane sinna kuivaineid või raamatuid - nii, kuidas soov on. Ja tee seda paar kordagi näiteks 15 km korraga. Tore on, kui leiad teeradasid, kus on ka tõuse ja languseid, kuid see pole olulisim.
Tänane blogijutt on väga üldine. Lihtsalt teatamaks, et tegin ära, tulin tagasi, olen meeletult rahul, tegin uuesti mehega ühe camino ja sain selleltki omapäraseid kogemusi kellegagi koos käies (eriti tore, kui oma abikaasaga on see kindlasti meile mõlemale üks ilusamaid "reise").
Ja nüüd plaanin minna vabatahtlikuna camino majutusse tööle, ....ja abikaasaga läheme sügisel koos teisele, uuele 260 km pikkusele rajale, septembris 2023 Camino de Portugues de la Costa (Atlandi ookeani äärest Portugalist Hispaaniasse kulgevale rajale).
Nüüd on siis abikaasa samuti caminole "sõrme andnud". Mulle see meeldib. Mulle meeldib, et oleme koos leidnud midagi uut enda ellu. Caminol astud mugavustsoonist täielikult välja ja võtad vastu kõik, mida sellel teelolekul koged.
Hoidke silma peal, mis blogis ja minu Facebookis või Instagramis toimub, et saada caminost rohkem teada.
#avamaailm #openuptheworld #caminodesantiago #koolitajasiivijõgi #caminofrances #caminoprimitivo #peregrino #caminodesantiago #tunneennast #keeleterapeut #caminoportuguesdelacosta
Comments